Miesięczne archiwum: czerwiec 2014

Piękne i stylowe dekoracje wnętrz

Piękne i oryginalne dekoracje wnętrz. Któż nie chciałby takich mieć u siebie w domu? Ale gdzie ich szukać? Często nie mamy pomysłu i z rozpędu udajemy się do sklepu typu Ikea, gdzie wszystko jest do siebie podobne, a poza tym takie dekoracje ma połowa naszych sąsiadów! Niektórym to nie przeszkadza, ale inni woleli być mieć u siebie coś bardziej oryginalnego…

projekty wnętrz Chyba najlepszym miejscem na poszukiwanie ciekawych rozwiązań jest internet. Można trafić na strony polskich projektantów i producentów z naprawdę ciekawymi i niepowtarzalnymi dekoracjami. Przykładem takiej strony są http://kolorowemobile.pl/ , gdzie nie ma dwóch jednakowych instalacji. Mobile zrobione z papierowych żurawi to świetny pomysł na ożywienie i wprowadzenie ruchu do wnętrza. Ważne jest to, że żurawie robione są z różnych rodzajów papieru: od bogato zdobionych do całkiem ascetycznych. Z tego też powodu odpowiednio dobrane, pasują do każdego wnętrza. To dekoracja, która niesie w sobie pewien przekaz: żurawie w kulturze japońskiej symbolizują długowieczność, spełnienie marzeń i szczęście rodzinne. Może to pomysł na prezent ślubny lub na parapetówkę.

aranżacja wnętrz dekoracje

Stylowe dodatki

Aranżacja wnętrz to sztuka doboru odpowiednich środków do wyrażenia klimatu, który podoba się inwestorowi. A czym są te „odpowiednie środki”?

aranżacja wnętrz dekoracjeZaczynając od podstawowych to dobór okładzin na ściany – płytki, tapety, tynki strukturalne – ich faktura i kolorystyka oraz dobór podłóg – rodzaj materiału i kolorystyka. Zaraz potem należy zająć się meblami i oświetleniem, a wszystko to przy zachowaniu spójnej koncepcji wnętrza. Gdy te wszystkie elementy mamy już wybrane i zgrane zaczyna się praca nad dodatkami takimi jak użytkowe: zasłony, poduszki, dywaniki, ale również dodatki niczemu nie służące – poza estetyką oczywiście 🙂 I tutaj królują dwie koncepcje: wybieramy dodatki takie, jak nam się po prostu podobają i szukamy dla nich miejsca we wnętrzu, czy też planujemy każdy , najdrobniejszy szczegół i dopiero mając jasną koncepcję, wyruszamy do sklepów na poszukiwania tej konkretnej rzeczy.

Muszę przyznać, że ten drugi sposób może i gwarantuje świetny efekt, ale nieco wieje nudą. Chyba jednak w każdym wnętrzu powinno być trochę miejsca na wolność, możliwość zmian, delikatne odchodzenie od sztywnego projekty. Różne są opinie na ten temat i każdy musi tu zadecydować sam.