Miesięczne archiwum: lipiec 2014

aranżacja ogrodu

O czym myślimy latem?

Aranżacja wnętrz, projekty pięknych wnętrz – tak, to nasze zainteresowania na co dzień. Można jednak zauważyć, że ewoluują one latem…  W jakim kierunku? Nietrudno się domyślić, że jest to kierunek lekki, ciepły i przyjemny!

O czym zatem myślimy latem w kontekście aranżacji wnętrz? Jakie publikacje są najczęstsze latem? Rzecz jasna – są to zdjęcia i teksty o miejscach wypoczynkowych w ogrodzie czy na tarasie, o meblach ogrodowych, hamakach, zwiewnych tkaninach  czy też leżakach przy basenie. A jest tutaj o czym pisać…

Przyjrzyjmy się meblom ogrodowym. Wydawać się może, że trudno tu coś odkrywczego wymyślić. Od dawna bowiem w stylistyce ogrodowej króluje ratan (lub wiklina w naszym, polskim wydaniu), drewno egzotyczne (do spółki z polską sosną), aluminium i siatkowe, sztuczne plecionki i tkaniny. Jakież było nasze zaskoczenie ostatnio, gdy obejrzeliśmy piękne i lekkie w formie meble ogrodowe z półprzezroczystego barwionego plastiku. Ogromny stół, do niego każde krzesło w innym kolorze, praktyczny barek na kółkach, leżak i niski stoliczek do postawienia przy leżaku. Do tego podobno plastik odporny na zmatowienia i zarysowania! Po prostu bardzo oryginalne cudo!