Miesięczne archiwum: kwiecień 2014

wynajem autokarów warszawa

Podróże, ach podróże…

Chyba wszyscy uwielbiamy podróże. Zwiedzanie nowych miejsc, zabytków, doświadczanie nowych klimatów, poznawanie nowych ludzi, próbowanie nowych, oryginalnych smaków. Cóż przyjemniejszego może nam się zdarzyć.

Często kiedy zaczynamy myśleć o podróży pojawia nam się pytanie: czym podróżować? Samolot to najszybsze środek lokomocji, ale też niestety najdroższy. Czasy super tanich lotów chyba się bezpowrotnie skończyły wraz z bankructwem pewnych linii lotniczych. Pociąg niestety nie wszędzie dojeżdża, samochód nie każdy posiada i nie każdy lubi długo prowadzić, więc pozostaje wynajem autokarów. W ostatnich latach wraz z rozwojem technologicznym znacznie podniósł się komfort podróży autokarami i tym samym przewozy autokarowe stały się bardzo popularne. Bardzo wygodnym sposobem jest wynajem autokaru z grupą znajomych i wspólny wyjazd na przykład na narty. Przy codziennych dojazdach na stoki to bardzo komfortowe rozwiązanie. Na noc można zostawić cały sprzęt w luku bagażowym autokaru, więc nie musimy codziennie taszczyć nart, kijów czy kasków do pensjonatu czy na kwaterę.

Komfortowe i bezpieczne przejazdy oferują liczne firmy, np. autokary Warszawa.

aranżacja wnętrz z umiarem

Umiar w aranżacji wnętrz

Trochę dziwny tytuł, ale zaraz opowiemy, o co nam chodzi.

Aranżacje wnętrz z umiarem mogą mieć różne znaczenie, ale skupmy się na jednym z nich. Czasem urządzający swoje domy czy mieszkania zbyt bardzo się starają, np. być modni, mieć jak najwięcej gadżetów elektronicznych, jak najwięcej przedmiotów tworzących nastrój czy jak najwięcej roślin.

Designerzy wnętrz zalecają jednak umiar w projektowaniu wnętrz, przynajmniej na początku drogi i kierowanie się zasadą „im mniej, tym lepiej”.

Dlaczego?

Nigdy do końca nie wiemy, jak naprawdę będziemy się czuli w urządzonym już domu czy mieszkaniu oraz jak funkcjonalne ono będzie. Czasem może okazać się, że już po zamieszkaniu będziemy chcieli coś zmienić, ponieważ będzie nam przeszkadzało czy będzie nas denerwowało. Takich sytuacji można częściowo uniknąć, mieszkając przez jakiś czas „na próbę”.

Jakiś przykład?

Na etapie projektu wnętrz nie wiemy, z której strony sofy będzie nam się wygodniej siedziało, a więc nie do końca też wiemy, gdzie postawić lampę do czytania. Co za tym idzie, do różnych miejsc może pasować inna lampa. Z ostateczną decyzją co do jej wyboru możemy się wstrzymać chwilę, aż miejsce do czytania przetestujemy.

Ta sama zasada może dotyczyć wielu drobiazgów: z której strony postawić gazetnik, gdzie powinno być miejsce na tacę z owocami itp. itd.

I jeszcze jedna zasada, o której wspominają projektanci: w aranżacji wnętrz mamy prawo zmieniać zdanie i dobrze byłoby, gdyby wnętrze zaprojektowane było na tyle elastycznie, aby nam to umożliwiało.

pakiety wykończeniowe

Aranżacja wnętrz a brak czasu?

Kto kupuje nowe mieszkania czy buduje domy? Najczęściej osoby ze sporymi zasobami finansowymi lub perspektywami na sprawną spłatę kredytu, czyli zwykle są to osoby, które dużo pracują, a więc mają mało czasu. A jak wiadomo, aranżacja wnętrz, nie mówiąc już o dopilnowaniu budowy w przypadku domu, potrafi pochłaniać ogromne ilości czasu.

Co w takim przypadku zrobić, kiedy nie ma czasu na bieganie po sklepach i oglądanie każdej najdrobniejszej rzeczy, a już o pilnowaniu ekip remontowo-budowlanych nie wspominając?

Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł, w którym opisana jest właśnie taka sytuacja. Artykuł mówi o pakietach wykończeniowych, przedstawia zalety tego rozwiązania oraz sposób, w jaki usługa ta jest realizowana.

Krótko mówiąc, idziemy do firmy oferującej pakiety wykończeniowe, spotykamy się z projektantem wnętrz i omawiamy nasze potrzeby i oczekiwania. Następnie projektant opracowuje dla nas projekt razem z zestawieniem materiałów potrzebnych do jego realizacji. Materiały wykończeniowe wybieramy z katalogu materiałów dostępnych za określoną stawkę za 1 m2 realizacji. Potem projektant nadzoruje cały proces budowlany. Odbieramy wykończone piękne wnętrza i rozliczamy się z firmą. Proste, prawda?

Moim zdaniem, super pomysł, ponieważ decydując się na jakiś pakiet wykończeniowy możemy wybierać materiały w jego ramach, ale z góry wiemy, ile finalnie zapłacimy za całość realizacji. To naprawdę dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu! Zresztą przeczytajcie sami na: http://obrzezna-online.pl/warszawa-sluzewiec/galerie-venis-prezentuja-pakiety-wykonczeniowe/

fotel lampa

Jak fajnie wyposażyć wnętrze?

Każdy, kto urządza dom czy mieszkanie zadaje sobie to pytanie. Co zrobić, abyśmy dobrze się czuli w swoim domu i abyśmy z przyjemnością do niego wracali, siadali na kanapie i naprawdę mogli wypocząć?

Kiedy zastanawiamy się nad aranżacją naszego mieszkania, często przeglądamy katalogi, galerie zdjęć w intenecie czy chodzimy po sklepach (stacjonarnych czy też ostatnio coraz częściej internetowych). Podobają nam się różne style, czasem wręcz sprzeczne ze sobą. Jednego dnia chcielibyśmy mieć klasyczne wnętrze z antykami,  innego dnia romantyczne, innego glamour, a jeszcze kolejnego super nowoczesne. W końcu na coś się decydujemy. Urządzamy wnętrze i …. musimy w nim mieszkać – przynajmniej przez jakiś czas…

Co o tym sądzą projektanci wnętrz?
Podobają nam się różne style, a więc nie jesteśmy zdecydowanie zdeklarowanymi zwolennikami jednego stylu, projektanci zalecają umiar. Co to znaczy? Oznacza to zalecenie, aby nie popadać w skrajności, tzn. zdecydować się na wnętrze umiarkowanie nowoczesne – w miarę uniwersalne, aby w razie zmiany upodobań móc je przearanżować nie wielkim kosztem, np. przy pomocy dodatków.

To chyba rozsądna rada, tak myślę…

aranżacje wnętrz

Samodzielnie czy architekt wnętrz wanted?

Aranżacje wnętrz – robić samodzielnie czy architekt wnętrz nam się przyda? To trudne decyzje już na początku drogi każdego inwestora.

Różne są zdania na ten temat. Jedni uważają, że są w stanie samodzielnie zaprojektować piękne wnętrza, inni nie wyobrażają sobie projektowania wnętrz bez pomocy architekta czy designera. Zastanówmy się nad argumentami jednych i drugich.

Samodzielne projektowanie wnętrz

Dla wielu osób to najprzyjemniejszy etap inwestycji pod warunkiem jednak, że ma się wyczucie estetyki i zna się przynajmniej pobieżnie aktualne trendy w wyposażeniu wnętrz raz ofertę rynkową. Oferta jest niestety (lub na szczęście) tak szeroka, że małe są szanse, żeby, nie zajmując się aranżacją wnętrz zawodowo, biegle się w niej poruszać. Osobie zupełnie nie interesującej się aranżacją wnętrz, trudno jest wpaść na pomysł, że istnieją takie rozwiązania jak np. telewizor ukryty w lustrze, tzw. magic mirror.

Zwolennicy samodzielnej aranżacji wnętrz argumentują, że tylko sami wiemy, co nam się podoba, a co nie podoba, więc tylko sami możemy stworzyć swoją własną wizję i zrealizować ją. Wszystko, co proponują architekci wnętrz, jest uważane często za szablonowe i sztampowe.

Aranżacje wnętrz projektowane przez profesjonalistów

Architekci wnętrz na pewno podążają za modą i są w stanie zaprojektować każde wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami. Znają też perfekcyjnie ofertę rynkową, a to jest kluczowe. Mogą nam również zaproponować sprawdzone firmy wykonawcze.

Wydaje się, że to rozwiązanie ma same zalety. Hmm, chyba jednak tak nie jest. Pierwszą wadą i barierą jest często cena. Nie tylko samego architekta wnętrz, ale również proponowanych rozwiązań na piękne wnętrza. Druga wada to często trudność w zrozumieniu specyficznych potrzeb rodziny i brak w pełni indywidualnego podejścia.

Co lepsze – na to pytanie każdy inwestor musi odpowiedzieć sobie sam!

 

Kwiaty w Twoim domu

Kwiecień – z czym kojarzy się nazwa tego miesiąca? Oczywiście, że z kwiatami, kwitnieniem drzew, zielenią, pięknymi zapachami, pierwszymi burzami… Czyli wiosna, wiosna idzie przez świat!

Co czynią kwiaty w naszym domu? Przynoszą nam szczęście! I to w każdym aspekcie…

Po pierwsze…

kwiaty w domuJuż od początku marca kwiaciarnie kuszą nas pięknymi kompozycjami wiosennych kwiatów do wystroju naszych wnętrz. Kompozycje te mają różne formy: w koszyczkach, bukiecikach, ozdobnych doniczkach, prostych glinianych donicach – w zależności od stylu, w jakim urządzony jest dom, każdy znajdzie coś pasującego do swojego wnętrza. Miło jest postawić kwiaty gdzieś w salonie, sypialni lub jadalni, aby poprawiały nam nastrój.

Po drugie…

kwiaty w domuZapach wiosennych kwiatów jest oszałamiający. Trzy dorodne hiacynty postawione w salonie zapewnią nam aromat w całym domu. To również wpływa na nasz nastrój. Ale uwaga: zbyt silny zapach kwiatów może być przyczyną gorszego samopoczucia i bólów głowy – szczególnie u dzieci.

 

Po trzecie…

kwiaty w domuKwiaty pasują do każdego wnętrza, nawet minimalistycznego. Wystarczy dobrać dobrze rodzaj kwiatów, np. dostojne kalie będą pięknie wyglądały w monochromatycznym salonie, z kolei kolorowa kompozycja wiosennych kwiatów postawiona w kuchni sprawi, że będzie nam się chciało żyć!

Bo w końcu kwiaty pasują do każdego wnętrza!

Architekci wnętrz – różni inwestorzy = różne podejście

Projektowanie wnętrz dla inwestorów prywatnych, a aranżacje wnętrz dla biznesu – różnice w podejściu.

Architekci wnętrz dzielą się na kilka grup: tych, którzy przygotowują projekty wnętrz tylko dla osób prywatnych, tych, którzy aranżują wnętrza tylko dla firm oraz oczywiście model mieszany – zarówno dla inwestorów prywatnych jak i firm – w większości usługowych.

W każdym z tych przypadków różne są oczekiwania klientów.

W przypadku inwestorów prywatnych aranżacje wnętrz zaczyna się od szczegółowego zbadania potrzeb i przyzwyczajeń inwestora oraz od ustalenia, co inwestorowi się podoba i jaki styl lubi. Często też klienci nie potrafią zdefiniować , o jakie aranżacje wnętrz im chodzi i wówczas kończy się na pokazywaniu obrazków z katalogów i internetu. To trudne zadanie, ale bardzo wdzięczne, ponieważ gdy już wyczujemy, o co inwestorowi chodzi, zadowalające efekty przychodzą stosunkowo łatwo.

Projektowanie wnętrz lokali usługowych również wymaga rozmowy z inwestorem, ale tym razem projektowanie wnętrz zaczynamy od ustalenia, jakie są wymagania funkcjonalne oraz jaki jest profil klienta, który będzie odwiedzał naszego inwestora. Dobry architekt wnętrz na ogół orientuje w preferencjach poszczególnych grup odbiorców i może dość precyzyjnie doradzić w zakresie dobrego projektu lokalu usługowego.

Nie bez znaczenia jest to również moda – modne wnętrza to oczekiwanie większości klientów, zarówno prywatnych jak i firm!

wnetrze_salonukuchnia_kurki

aranżacje salonu

Aranżacja salonu – dobry projekt

aranżacje salonuProjektowanie wnętrz to nie lada sztuka. Szczególnie, że na rynku dostępne jest tak wiele rozwiązań na wyposażenie wnętrz.

Aranżacje wnętrz salonów

Aranżacje wnętrz salonów  są szczególnie trudne, ponieważ zwykle jest to strefa wielofunkcyjna. Salon jest miejscem pobytu domowników, ale też pełni funkcję reprezentacyjną. Często zastanawiamy się, czy powinien tu stać telewizor. Nie, nie powinien, ale z drugiej strony to wygodne mieć telewizor w salonie.

Postawić go na jakimś meblu czy zawiesić na ścianie? Tak czy inaczej nie będzie wyglądał zbyt reprezentacyjnie…

Ale jest rozwiązanie na aranżacje wnętrz na dodatek piękne i praktyczne. Telewizor, którego nie widać. Jest to telewizor ukryty za grafitowym lustrem (graphite mirror tv lub inaczej magic mirror). Magiczne lustro, które zmienia się w ekran telewizyjny, kiedy pstrykniemy pilotem. A potem po wyłączeniu telewizora staje znów się zwykłym lustrem, na którym nie widać śladu ekranu. Czy to magia? Nie, nie zupełnie. To nowoczesna technologia w Polsce jeszcze mało znana, ale na świecie już dość popularna z uwagi na swoją funkcjonalność i różnorodność zastosowań w projektowaniu wnętrz. Miejmy nadzieję, że wkrótce mirror tv wkroczy szeroko na polskie salony.