aranżacje wnętrz

Samodzielnie czy architekt wnętrz wanted?

Aranżacje wnętrz – robić samodzielnie czy architekt wnętrz nam się przyda? To trudne decyzje już na początku drogi każdego inwestora.

Różne są zdania na ten temat. Jedni uważają, że są w stanie samodzielnie zaprojektować piękne wnętrza, inni nie wyobrażają sobie projektowania wnętrz bez pomocy architekta czy designera. Zastanówmy się nad argumentami jednych i drugich.

Samodzielne projektowanie wnętrz

Dla wielu osób to najprzyjemniejszy etap inwestycji pod warunkiem jednak, że ma się wyczucie estetyki i zna się przynajmniej pobieżnie aktualne trendy w wyposażeniu wnętrz raz ofertę rynkową. Oferta jest niestety (lub na szczęście) tak szeroka, że małe są szanse, żeby, nie zajmując się aranżacją wnętrz zawodowo, biegle się w niej poruszać. Osobie zupełnie nie interesującej się aranżacją wnętrz, trudno jest wpaść na pomysł, że istnieją takie rozwiązania jak np. telewizor ukryty w lustrze, tzw. magic mirror.

Zwolennicy samodzielnej aranżacji wnętrz argumentują, że tylko sami wiemy, co nam się podoba, a co nie podoba, więc tylko sami możemy stworzyć swoją własną wizję i zrealizować ją. Wszystko, co proponują architekci wnętrz, jest uważane często za szablonowe i sztampowe.

Aranżacje wnętrz projektowane przez profesjonalistów

Architekci wnętrz na pewno podążają za modą i są w stanie zaprojektować każde wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami. Znają też perfekcyjnie ofertę rynkową, a to jest kluczowe. Mogą nam również zaproponować sprawdzone firmy wykonawcze.

Wydaje się, że to rozwiązanie ma same zalety. Hmm, chyba jednak tak nie jest. Pierwszą wadą i barierą jest często cena. Nie tylko samego architekta wnętrz, ale również proponowanych rozwiązań na piękne wnętrza. Druga wada to często trudność w zrozumieniu specyficznych potrzeb rodziny i brak w pełni indywidualnego podejścia.

Co lepsze – na to pytanie każdy inwestor musi odpowiedzieć sobie sam!

 

Dodaj komentarz