Architekci wnętrz – różni inwestorzy = różne podejście

Projektowanie wnętrz dla inwestorów prywatnych, a aranżacje wnętrz dla biznesu – różnice w podejściu.

Architekci wnętrz dzielą się na kilka grup: tych, którzy przygotowują projekty wnętrz tylko dla osób prywatnych, tych, którzy aranżują wnętrza tylko dla firm oraz oczywiście model mieszany – zarówno dla inwestorów prywatnych jak i firm – w większości usługowych.

W każdym z tych przypadków różne są oczekiwania klientów.

W przypadku inwestorów prywatnych aranżacje wnętrz zaczyna się od szczegółowego zbadania potrzeb i przyzwyczajeń inwestora oraz od ustalenia, co inwestorowi się podoba i jaki styl lubi. Często też klienci nie potrafią zdefiniować , o jakie aranżacje wnętrz im chodzi i wówczas kończy się na pokazywaniu obrazków z katalogów i internetu. To trudne zadanie, ale bardzo wdzięczne, ponieważ gdy już wyczujemy, o co inwestorowi chodzi, zadowalające efekty przychodzą stosunkowo łatwo.

Projektowanie wnętrz lokali usługowych również wymaga rozmowy z inwestorem, ale tym razem projektowanie wnętrz zaczynamy od ustalenia, jakie są wymagania funkcjonalne oraz jaki jest profil klienta, który będzie odwiedzał naszego inwestora. Dobry architekt wnętrz na ogół orientuje w preferencjach poszczególnych grup odbiorców i może dość precyzyjnie doradzić w zakresie dobrego projektu lokalu usługowego.

Nie bez znaczenia jest to również moda – modne wnętrza to oczekiwanie większości klientów, zarówno prywatnych jak i firm!

wnetrze_salonukuchnia_kurki

Dodaj komentarz